Oddział Podkarpacki PTI, Oddział Górnośląski PTI wspólnie z Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, firmą net-o-logy Sp z o.o. oraz ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o. włączyli się w tym roku w organizację konferencji K4. Konferencja w Rzeszowie została zorganizowana 19 kwietnia 2016 na WEiI PRz.

   Inicjatywa K4 przewiduje realizację 4 konferencji na terenie ośrodków akademickich w danym regionie i dotyczy aktualnej problematyki związanej z informatyką. Do udziału w roli prelegentów zaprosiliśmy przedstawicieli świata praktyki gospodarczej oraz uczelni. W organizacji konferencji w poszczególnych ośrodkach biorą również udział następujące uczelnie i oddziały PTI:
Oddział Dolnośląski PTI, Oddział Małopolski PTI, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska.
   Tegoroczna tematyka cyklu konferencji to: Wirtualizacja oraz chmura obliczeniowa


   Konferencje otworzyli wspólnie: Prodziekan ds. Rozwoju Dominik Strzałka, prezes Oddziału Górnośląskiego PTI Adrian Kapczyński  oraz prezes Oddziału Podkarpackiego PTI Marek Bolanowski.

DSCN9393S.JPG

Otwarcie konferencji K4 na WEiI PRz, od lewej: Prodziekan ds. Rozwoju Dominik Strzałka,
prezes Oddziału Górnośląskiego PTI Adrian Kapczyński i prezes Oddziału Podkarpackiego PTI Marek Bolanowski.

 

 W konferecnji wzięli udział przedstawiciele przemysłu, absolwenci oraz studentci. Na stronie konferencji organizowanej w Rzeszowie zerejestrowało sie 125 osób.

DSCN9425S.JPG

 

DSCN9457_S.JPG

 

Prelekcje wygłoszone w ramach konferencji zostały poprowadzone przez trzy osoby: Krzysztof Wyszyński, Michał Kordyzon, Marcin Bester.

 

DSCN9477S.JPGITaaS – autorski przegląd typowych usług dostarczanych w modelu chmury obliczeniowej
[Krzysztof Wyszyński]

 

DSCN9531S.JPG

Wyższy poziom informatycznego wsparcia biznesu czyli usługi w chmurze
[Michał Kordyzon]

 

DSCN9554S.JPG
Wyższy poziom informatycznego wsparcia biznesu czyli usługi w chmurze
[Marcin Bester]

Na zakończenie spotkania Adrian Kapczyński poprowadził konkurs nt. wirtualizacji z użyciem QaaS. Nagrodą główną w konkursie jest szkolenie z zakresu wirtualizacji VMware realizowanego w Warszawie (koszty podróży do Warszawy pokrywane są w ramach nagrody).

DSCN9593S.JPG

Konkurs wiedzy nt. wirtualizacji z użyciem QaaS.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konferencji. Strona wydarzenia: http://k4.pti.katowice.pl

Logowanie