W dniu 25 Maja na Uniwersytecie Rzeszowskim odbył się Ogólnopolski Konkurs Młodych Inżynierów 2018, którego organizatorem było Koło Naukowe Mechatron-SEP, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Podkarpacki oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Rzeszowski.

W składzie Jury zasiadali przedstawiciele SEP Rzeszów, PTI Oddział Podkarpacki, BorgWarner, SAMSUNG Inkubator, PKEO, Urzędu Miasta Rzeszów, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Ambasador Wydarzenia Radek Brzózka.

Do konkursu Młodych Inżynierów przyjmowane były wszystkie prace z nauk technicznych wykonane przez studentów z całej Polski. Prace obejmowały takie dziedziny jak informatyka, fizyka techniczna, elektrotechnika, elektronika, mechatronika czy mechanika.

Konkurs podzielony został na dwie kategorie:

- Wizualizacja projektu (zaprojektowane urządzenia w programach INVENTOR, CAD i SOLIDWORKS)

- Projekt wykonany (program komputerowy, aplikacja mobilna, robot, dron, ramie robota przemysłowego, urządzenia elektrotechniczne i inne zaliczające się do kategorii mechatroniki oraz informatyki)

W kategorii Wizualizacja Projektu, zwyciężyła praca Przemysława Barćia, którą jest „Wizualizacja silnika benzynowego 1,6L 16V”. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Stec za pracę o nazwie „ManualGearBox”, którą jest wizualizacja przekładni manualnej w samochodowej skrzyni biegów.

W kategorii Projekt Wykonany, pierwsze miejsce zajęły dwa zespoły pochodzące z Zespołu Szkół Mechanicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Liderami zespołów byli Kamil Kaliński z projektem „Domowe centrum recyklingu i obróbki tworzyw sztucznych” oraz Jakub Jędrzejewski z projektem „Fuzor – reaktor syntezy termojądrowej”.

Poziom był na tyle wysoki a prace same w sobie tak innowacyjne, że Jury zdecydowało, aby egzekwo nadać pierwsze miejsce również zespołowi reprezentowanemu przez Krzysztofa Dzika z Uniwersytetu Rzeszowskiego za „Przemysłowego Robota Pneumatycznego”.
Drugie miejsce zajął zespół Mateusza Molika, również z Uniwersytetu za grę komputerową pod nazwą „Tree of Life Tower Defence”. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy. Liderem zespoły był Krzysztof Grzelak, który zaprezentował projekt „Jednoosiowego Robota Rozpoznawczego”.

Organizatorzy zapewniają, że po wakacjach rozpoczną pracę nad drugą edycją Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej i Konkursu Młodych Inżynierów - Mechatron.

Autor: Piotr Prach

 

IMG_6859_Kopiowanie.JPG

Autor zdjęcia: Piotr Prach

 

Autor zdjęcia: Piotr Prach

Logowanie