W dniu 21 maja 2019r. w Auli Czerwonej Biblioteki PWSTE w Jarosławiu odbyła się kolejna konferencja związana z obchodami Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI).

Wydarzenie zorganizował Instytut Inżynierii Technicznej wraz z oddziałem podkarpackim PTI. Uczestniczyli w nim studenci naszej Uczelni, zaproszeni uczniowie jarosławskich szkół średnich oraz nauczyciele akademiccy. Prelegenci głoszący swoje referaty reprezentowali różnie środowiska: biznesowe (InfoSoftware, ProGea4D), akademickie oraz szkolne o profilu technicznym.

Spotkanie było okazją do zapoznania się z rozwiązaniami i technologiami IT, wytwarzanymi przez firmy w Polsce, najnowszymi trendami rozwojowymi w informatyce, zastosowaniami informatyki w geodezji, zagadnieniami kształcenia informatycznego najmłodszych (SPICE GEARS ACADEMY). Bardzo ciekawy referat wygłoszony został przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha z Jarosławia, dotyczący opracowania i wykonania elektronicznej protezy ręki dla swojej koleżanki.     

Na zakończenie konferencji odbyła się prezentacja urządzeń elektronicznych, wykonanych przez uczniów wspomnianego Zespołu Szkół oraz stanowisko Spice Gears Academy.

 PWSTE 1 2019

PWSTE 2 2019

PWSTE 3 2019

PWSTE 8 2019

PWSTE 11 2019

PWSTE 13 2 2019

(fot. J.Stasieńko)

 

Logowanie