rzeszow@pti.org.pl, tel. 17 865 12 99
pti@pti.org.pl, tel. 22 838 47 05

Strona główna Aktualności Kariera inaczej: a może Web Enterprise?

[13-14.12.2016] Kariera inaczej: a może Web Enterprise?

-

KATEGORIE

Czy w IT mogą pracować tylko programiści? Jakie umiejętności są najbardziej pożądane? 13-14 grudnia na trzech rzeszowskich uczelniach wyższych odbędzie się cykl spotkań „Say Hi! To Web Enterprise”. Studenci i absolwenci będą mieli okazję spojrzeć na planowaną karierę zawodową z nieco innej perspektywy i poszukać swojej drogi zarówno w branży IT jak i konsultingu.
Na polskim rynku IT brakuje około 50 tysięcy specjalistów. Największe zapotrzebowanie notują oczywiście największe aglomeracje, np. Warszawa czy Wrocław, ale i mniejsze ośrodki szybko stają się źródłem doskonałych specjalistów. Firmy informatyczne wychodzą naprzeciw studentom, absolwentom i specjalistom, docierając do nich wszelkimi możliwymi kanałami komunikacji. Jedną z nich jest Hicron Enterprise Software House, który aktywnie poszukuje pracowników.

Pomimo że siedziby firmy znajdują się we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie, Rzeszów zajmuje wyjątkowe miejsce w naszym sercu. Część pracowników pochodzi z Podkarpacia, ceni sobie możliwości biznesowe tego regionu; dlatego kolejne biuro postanowiliśmy otworzyć właśnie tutaj – mówi Mirosław Sołowiej, Menadżer Zespołu PMO w Hicron.
13 i 14 grudnia załoga Hicron odwiedzi trzy uczelnie wyższe: Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Uniwersytet Rzeszowski.

Każde ze spotkań to bardzo duża i konkretna dawka wiedzy na temat systemów klasy Enterprise oraz możliwości rozpoczęcia pracy w branży IT na jednej z dwóch ścieżek: jako specjalista techniczny lub konsultant biznesowy. Wbrew pozorom praca w firmie IT takiej jak Hicron nie oznacza bycia informatykiem, czy programistą. Liczy się osobowość, umiejętności miękkie i chęć do podejmowania wyzwań na międzynarodowych rynkach, zainteresowanie konkretną branżą oraz gotowość do kreowania nowych rozwiązań biznesowych – mówi Mirosław Sołowiej, Hicron.

Say „Hi” to Web Enterprise nie będzie sformalizowanym spotkaniem wykładowym. Prelegenci to pracownicy Hicron: zarówno eksperci z wieloletnim doświadczeniem jak i młodzi – zdolni, którzy rozwijają swoje skrzydła w różnych obszarach naszej działalności. Uczestnicy wezmą udział w sesji Ask Me Anything i „Speed Dating”, gdzie będą mogli porozmawiać z pracownikami działów technologicznych, HR czy Zarządem spółki.

Czy zapraszamy tylko studentów informatyki? Ależ skąd! W Hicron pracuje wielu matematyków, fizyków, finansistów i marketingowców. Mogą tutaj kształtować ścieżkę swojej kariery zgodnie ze swoimi najmocniejszymi stronami. Pracujemy dla najbardziej perspektywicznych branż: chemicznej, automotive, logistycznej… na niemal wszystkich kontynentach. Łączy nas pasja do wykonywanej pracy i tą pasją chcemy podzielić się z Rzeszowem. Zachęcić, zainspirować i pokazać, ile możliwości otwiera przed młodymi ludźmi branża IT – mówi Mirosław Sołowiej.

Program spotkań:

13 grudnia, 13:35 – 16:30
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania
ul. Sucharskiego 2
sala Ra101

14 grudnia, 12:00 – 15:00
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
al. Powstańców Warszawy 12
budynek V, Sala V-18

14 grudnia, 16:00 – 19:00
Uniwersytet Rzeszowski
Nowy budynek
Sala 167 B1/A0

Strony wydarzeń w kolejności hronologicznej

  1. WSIIZ: https://www.facebook.com/events/1765850807009648/
  2. PRz: https://www.facebook.com/events/349676748727310/
  3. URz: https://www.facebook.com/events/529688340570389/

Komitet organizacyjny:

  1. Marek Bolanowski – Zakład Systemów Złożonych Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechnika Rzeszowska; Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki
  2. Andrzej Paszkiewicz – Zakład Systemów Złożonych Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechnika Rzeszowska; Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki
  3. Mirosław Sołowiej – Hicron
  4. dr hab inż. Tadeusz Kwater prof UR – Uniwersytet Rzeszowski; Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki