rzeszow@pti.org.pl, tel. 17 865 12 99
pti@pti.org.pl, tel. 22 838 47 05

Strona główna Aktualności Sukces Podkarpackiego oddziału PTI w konkursie GEEK

[25 maja 2021] Sukces Podkarpackiego oddziału PTI w konkursie GEEK

-

KATEGORIE

Z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) przygotowało konferencję „Polska w technosferze przyszłości”, która odbyła się 25 maja w godz. 10-17 (zdalnie). Głównym tematem konferencji były trzy najważniejsze trendy, które będą kształtowały przyszłość: sztuczna inteligencja, informatyka kwantowa i cyberbezpieczeństwo wygłoszone przez wybitnych naukowców, przedstawicieli biznesu oraz administracji państwowej.

Ważnym punktem konferencji było również ogłoszenie rezultatów pierwszego ogólnopolskiego Konkursu „GEEK” (Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe – https://www.facebook.com/konkursgeek), w kategoriach „Scenariusze gier” oraz „Implementacje Gier” z podziałem na szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Z Podkarpackiego oddziału PTI do etapu Centralnego Konkursu awansowały dwie ze zgłoszonych prac, które Jury Główne Konkursu wyróżniło wysokimi notami spośród kilkudziesięciu prac.

W kategorii „Scenariusze Gier”, szkoły ponadpodstawowe, I miejsce zajął zespół Andiamo z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku, zgłoszonym przez Podkarpacki Oddział PTI. Zespół Andiamo, w składzie: Wiktoria Banaś, Sara Niemirska, Kacper Potaczała oraz Marek Prus, którego opiekunem był Stanisław Królikowski, zaprezentował scenariusz gry „Zdobywcy Wszechświata” która dotyczyła zagadnień przeliczania miar układu SI we wszechświecie.

W kategorii „Implementacja Gier”, szkoły ponadpodstawowe, II miejsce zajął zespół Basiok Team z Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, zgłoszonym przez Podkarpacki Oddział PTI. Zespół Basiok Team, w składzie: Jakub Maląg, Łukasz Jasiński, Dawid Słowik oraz Konrad Rysz, którego opiekunem był Radosław Bargiel, zaprezentował działającą grę „Mesjasz” która odnosiła się do historii i podróży Mesjasza.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz laureatów poszczególnych kategorii można znaleźć pod adresem: https://mlodzi.pti.org.pl/wyniki/ oraz https://youtu.be/Vg0uok47Ytc.

Wszystkim Laureatom Konkursu, a w szczególności Laureatoum z Rzeszowskiego Oddziału PTI składamy gratulacje i jednocześnie już zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnej edycji konkursu.

Paweł Dymora
dr inż. adiunkt,
Politechnika Rzeszowska, Wydział Elektrotechniki i Informatyki, Zakład Systemów Złożonych

Członek PTI, oddział Rzeszów

Przewodniczący Okręgowego Komitetu Organizacyjnego oraz Przewodniczący Okręgowego Jury Konkursu „GEEK”
Członek Głównego Komitetu Organizacyjnego oraz członek Centralnego Jury Konkursu „GEEK”