rzeszow@pti.org.pl, tel. 17 865 12 99
pti@pti.org.pl, tel. 22 838 47 05

Strona główna Aktualności Konferencja Forum IT DLA ADMINISTRACJI

[26.10.2016] Konferencja Forum IT DLA ADMINISTRACJI

-

KATEGORIE

Konferencja Forum IT dla Administracji

Współczesne systemy informatyczne to środowiska złożone, których projektowania i wdrażanie nie jest zadaniem łatwym i może nieść ze sobą szereg zagrożeń i trudności. W ostatnim czasie mamy do czynienia z coraz większymi inwestycjami w zakresie tworzenia systemów informatycznych wykorzystywanych w administracji samorządowej. Systemy te są szczególnie narażone na ataki oraz potencjalne błędy projektowe, które skutkować mogą poważnymi problemami związanymi z wyciekiem danych wrażliwych oraz paraliżem pracy cały jednostek samorządu terytorialnego i jednostek podległych. Należy podkreślić, że potencjalne zagrożenia nie są związane tylko z atakami sieciowym ale również z błędami na etapie projektowania i wdrażania systemów informatycznych.

Dlatego też realizując swoją misje Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej wspólnie z Oddziałem Podkarpackim Polskiego Towarzystwa Informatycznego postanowił zorganizować konferencję poświęconą praktycznym zagadnieniom związanym z projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem systemów informatycznych wykorzystywanych w szeroko pojętej administracji. Jako prelegenci zaproszeni zostali czołowi specjaliści z zakresu projektowania i wdrażania systemów informatycznych z obszaru: sieci komputerowych, systemów dekstopowych, urządzeń mobilnych, bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych, e- usług oraz pozyskiwania środków unijnych wspierających budowę systemów tej klasy.

Konferencja kierowana jest do szerokiego grona odbiorców zajmujących się rozwiązaniami IT a w szczególności do:

  1. Kadry kierowniczej JST (Sekretarze JST).
  2. Osób zajmujących bieżącą administracją systemów informatycznych, ich projektowaniem, wdrażaniem i zabezpieczeniem.
  3. Osób odpowiedzialnych za pozyskanie środków finansowych (w tym środków z UE) niezbędnych do zakupu tych rozwiązań.

Jesteśmy przekonani, że wiedza praktyczna, która zostanie przekazana podczas konferencji pozwoli uniknąć Państwu błędów i rzetelnie zaprojektować nowe systemy informatyczne oraz zapewnić im bezpieczeństwo na etapie eksploatacji.

Strona konferencji: http://forumit.prz.edu.pl/

Zapraszany wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: http://forumit.prz.edu.pl/rejestracja-222