rzeszow@pti.org.pl, tel. 17 865 12 99
pti@pti.org.pl, tel. 22 838 47 05

Strona główna Aktualności III edycja Konkursu GEEK

III edycja Konkursu GEEK

-

KATEGORIE

W dniu 25.04.2023 r. w szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie odbyła się uroczystość podsumowania konkursu GEEK (etap wojewódzki) połączona z nagrodzeniem laureatów. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) i był adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe (GEEK) to konkurs, w którym organizatorzy chcą wykorzystać kompetencje informatyczne nauczycieli i uczniów do tworzenia ciekawych projektów, a przy tym rozwijać umiejętności pracy zespołowej i zachęcać do nauki programowania.

Konkurs GEEK dzieli się na dwie kategorie: „Koncepcja gry” oraz „Implementacja gry” w dwóch kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. W tegorocznej edycji konkursu GEEK zgłoszono 9 zespołów (24 uczniów) ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Województwa Podkarpackiego. Pierwsze miejsce w kategorii Koncepcja gry zajął zespół „RamTeam” ze Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku.  W kategorii Implementacja gry (poziom szkoły podstawowej) najlepszym zespołem był „Eco MathTeam” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Dębie, natomiast pierwsze miejsce na poziomie szkół ponadpodstawowych zajął „ProximaCode” ze Zespole Szkół Technicznych w Mielcu.

Nagrody dla zwycięzców w oraz dyplomy ufundował Regionalny Oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Rzeszowie, który reprezentował dr inż. Paweł Dymora, pełniący funkcję Przewodniczącego Konkursu GEEK o. Rzeszów. W organizację konkursu zaangażowany był  również Zakład Systemów Złożonych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, którego przedstawiciele: Prodziekan ds. kształcenia dr inż. Mirosław Mazurek, dr inż. Paweł Dymora oraz mgr inż. Magdalena Rogóż uczestniczyli w uroczystym finale konkursu i wręczali nagrody, również ufundowane przez PRz.