rzeszow@pti.org.pl, tel. 17 865 12 99
pti@pti.org.pl, tel. 22 838 47 05

Strona główna Aktualności Relacja z konferencji 4K

Relacja z konferencji 4K

-

KATEGORIE

Oddział Podkarpacki PTI, Oddział Górnośląski PTI wspólnie z Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, firmą net-o-logy Sp z o.o. oraz ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o. włączyli się w tym roku w organizację konferencji K4. Konferencja w Rzeszowie została zorganizowana 19 kwietnia 2016 na WEiI PRz.

Inicjatywa K4 przewiduje realizację 4 konferencji na terenie ośrodków akademickich w danym regionie i dotyczy aktualnej problematyki związanej z informatyką. Do udziału w roli prelegentów zaprosiliśmy przedstawicieli świata praktyki gospodarczej oraz uczelni. W organizacji konferencji w poszczególnych ośrodkach biorą również udział następujące uczelnie i oddziały PTI:
Oddział Dolnośląski PTI, Oddział Małopolski PTI, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska.
Tegoroczna tematyka cyklu konferencji to: Wirtualizacja oraz chmura obliczeniowa

Konferencje otworzyli wspólnie: Prodziekan ds. Rozwoju Dominik Strzałka, prezes Oddziału Górnośląskiego PTI Adrian Kapczyński  oraz prezes Oddziału Podkarpackiego PTI Marek Bolanowski.

Otwarcie konferencji K4 na WEiI PRz, od lewej: Prodziekan ds. Rozwoju Dominik Strzałka,
prezes Oddziału Górnośląskiego PTI Adrian Kapczyński i prezes Oddziału Podkarpackiego PTI Marek Bolanowski.

W konferecnji wzięli udział przedstawiciele przemysłu, absolwenci oraz studentci. Na stronie konferencji organizowanej w Rzeszowie zerejestrowało sie 125 osób.

Prelekcje wygłoszone w ramach konferencji zostały poprowadzone przez trzy osoby: Krzysztof Wyszyński, Michał Kordyzon, Marcin Bester.

ITaaS – autorski przegląd typowych usług dostarczanych w modelu chmury obliczeniowej
[Krzysztof Wyszyński]
Wyższy poziom informatycznego wsparcia biznesu czyli usługi w chmurze
[Michał Kordyzon]
Wyższy poziom informatycznego wsparcia biznesu czyli usługi w chmurze
[Marcin Bester]
Na zakończenie spotkania Adrian Kapczyński poprowadził konkurs nt. wirtualizacji z użyciem QaaS. Nagrodą główną w konkursie jest szkolenie z zakresu wirtualizacji VMware realizowanego w Warszawie (koszty podróży do Warszawy pokrywane są w ramach nagrody).

Konkurs wiedzy nt. wirtualizacji z użyciem QaaS.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konferencji. Strona wydarzenia: http://k4.pti.katowice.pl