rzeszow@pti.org.pl, tel. 17 865 12 99
pti@pti.org.pl, tel. 22 838 47 05

Strona główna Aktualności Start ogólnopolskiego Konkursu GEEK – Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe

Start ogólnopolskiego Konkursu GEEK – Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe

-

KATEGORIE

15 października 2020 r. wystartował ogólnopolski Konkurs GEEK – Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe organizowany przez Polskie Towarzystow Informatyczne pod honorowym patronatem MEN.

Konkurs jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI) i jest adresowany do uczniów i studentów w wieku od 10 do 20 lat. Jest to pierwsza edycja konkursu planowanego jako wydarzenie cykliczne, coroczne. Konkurs GEEK to praca w drużynach od 2 do 5 uczniów oraz 2 opiekunów naukowych (nauczyciel przedmiotu i nauczyciel informatyki). Celem głównym jest kreatywność i praca zespołowa, a tematem prac konkursowych jest stworzenie gry edukacyjnej w dwóch kategoriach:
• Scenariusz (w postaci zbioru ekranów, algorytmu lub opisu gry)
• Gra (w postaci demo, prototypu lub pełnej gry)

Konkurs podzielony jest na 2 etapy:
• Lokalny (wojewódzki),
• Ogólnopolski (centralny).

oraz 3 poziomy:
• Podstawowy (szkoły podstawowe),
• Średni (szkoły średnie i technika),
• Wyższy (uczelnie – pierwszy rok)

Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, a wartościowe nagrody zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego połączonych z obchodami Jubileuszu 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego dnia 19 czerwca 2021.

Podkarpacki Oddział PTI również będzie brał aktywny udział Konkursie, a jego regionalnym koordynatorem będzie dr inż. Paweł Dymora. Serdecznie zapraszamy uczniów i studentów regionu podkarpackiego do rejestracji i aktywnego udziału w Konkursie. Przydatne linki:

https://mlodzi.pti.org.pl/rejestracja/

https://mlodzi.pti.org.pl/harmonogram/