rzeszow@pti.org.pl, tel. 17 865 12 99
pti@pti.org.pl, tel. 22 838 47 05

Strona główna Aktualności XChallenge 2022 - relacja

XChallenge 2022 – relacja

-

KATEGORIE

Co to było za wydarzenie! XChallenge 2022 w Rzeszowie dobiegł końca. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom i uczestnikom za odwiedzenie ich w Hali Podpromie w dniach 25 – 26 listopada 2022 podczas wydarzenia. 3 zawody – Task Hunters, Smash Bots i ROBO~motion, łącznie 8 różnych kategorii w tym roboty zadaniowe (Task Hunters), roboty miażdżące (Smash Bots) i roboty autonomiczne (ROBO~motion) zmierzyły się na specjalnie przygotowanych przez organizatorów arenach. Największym tegorocznym wyzwaniem była konkurencja Line Follower Turbo Enhanced, podczas której roboty autonomiczne miały przejechać po specjalnej pętli oraz suficie aby dotrzeć do celu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie konkurencje jak Smash Bots, Cebula House oraz LEGO Tug of War. Nietypowe konstrukcje, silne roboty próbowały swoich sił w zawodach. Najwięcej uczestników wzięło udział w kategorii Sumo gdzie pojedynki w drugi dzień trwały od rana do wieczora.

Dużym sukcesem okazały się zawody Task Hunters odbywające się w pierwszy dzień. Można było zobaczyć wspaniałe konstrukcje o zróżnicowanych napędach i modułach przenoszących elementy. Widać było zaangażowanie zespołu oraz szerokie podejście do tematu. Uczestnicy zastosowali w swoich rozwiązaniach zarówno chwytaki jak i podnośniki. Pojawiły się też roboty wyposażone w gąsienice dla lepszej przyczepności. W zawodach Task Hunters zdalnie sterowane roboty miały wykonać szereg zadań aby zdobyć jak najwięcej punktów. W tych zawodach liczyła się nie tylko umiejętność budowy robotów ale także podejście myślenia strategicznego oraz umiejętności miękkich, gdzie uczestnicy mieli przedstawić przed jury swój projekt i zespół. Zwycięzcy zdobyli nagrody pieniężne oraz specjalne punkty do rekrutacji od Politechniki Rzeszowskiej i możliwość odbycia płatnego stażu w Pratt & Whitney Rzeszów.

Organizatorzy jeszcze raz bardzo dziękują za udział i zapraszają za rok!

Organizatorami wydarzenia są Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowska Grupa IT), Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO (Rzeszowska Grupa IT), Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, RoboLAB oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki.

Wydarzenie wspierają: Pratt & Whitney, Województwo Podkarpackie, Rzeszów – stolica innowacji, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, 3D House, Alcatel-Lucent Enterprise, Kronospan, Podkarpackie Centrum Innowacji oraz WAGO.